شرکت آذین فورج

شرکت-نفت-فلات-قاره-ایران

از مهم ترین دست آوردهای شرکت آذین فورج همکاری گسترده با شرکت های فعال در زمینه استخراج و پالایش نفت و گاز می باشد. شرکت نفت فلات قاره ایران از جمله شرکت هایی است که آذین فورج افتخار همکاری و تولید قطعات مانند انواع فلنج، دیسک و رینگ را داشته است.

شرکت نفت فلات قاره ایران که از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران است، اوائل شهریور ماه ۱۳۵۹ برای برآوردن اهداف مطالعاتی و عملیاتی جهت توسعه، استخراج و بهره برداری از نفت خام و گاز طبیعی در خلیج فارس تاسیس شد.
این شرکت از بزرگترین شرکت های تولید کننده نفت دریایی جهان است که وظیفه استخراج و بهره برداری از میادین نفتی کشور در طول بیش از 1200 کیلومتر از گستره آبهای نیلگون خلیج فارس و همچنین دریای عمان را با پیشینه نیم قرن تجربه بر عهده دارد.
شرکت نفت فلات قاره ایران از ادغام پنج شرکت منحل شده نفت ایران و ایتالیا (سیریپ) ؛ نفت ایران و پان آمریکن (ایپاک)؛ نفت لاوان (لاپکو)؛ نفت بین‌المللی دریایی ایران (ایمینوکو) و شرکت نفت سوفیران تشکیل شد و اهداف و خط مشی هایی از جمله اکتشاف ،تولید و گسترش میادین نفت و گاز با اولویت دادن به بهره برداری از میادین مشترک با کشورهای همسایه ( به استثناء میادین گاز پارس شمالی و جنوبی ) ، تولید صیانتی از ذخایر نفت و گاز و افزایش ضریب برداشت ، مطالعات مستمر برای شناخت بهتر مخازن با استفاده از فناوری های روز، جلوگیری از مهاجرت نفت و گاز در میادین مشترک، توسعه نیروی انسانی و بالا بردن سطح کارایی کارکنان از طریق اعمال شیوه های مدیریت علمی و تخصصی، به روز سازی و نوسازی تاسیسات، نگهداری و استفاده مطلوب از تاسیسات، بهینه سازی روش های بهره برداری و جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه و انطباق فعالیت های تولید نفت با کنوانسیون ها و پروتکل های زیست محیطی بین المللی را در دستور کار خود قرار داد.

فلات قاره ایران

 

شرکت نفت فلات قاره ایران