شرکت آذین فورج

چگونه می توان از خوردگی خط لوله گاز و نفت جلوگیری کرد

چگونه-می-توان-از-خوردگی-خط-لوله-گاز-و-نفت-جلوگیری-کرد

چگونه می توان از خوردگی خط لوله گاز و نفت جلوگیری کرد

خوردگی خطوط لوله به تنهایی سالانه بیش از 9 میلیارد دلار برای اقتصاد ایالات متحده هزینه دارد. چهار نوع خوردگی اصلی وجود دارد که صنایع نفت و گاز باید مراقب آن باشند: خوردگی کاهش وزن ، فرسودگی خوردگی ، خوردگی گالوانیکی ناشی از جریان (که در اثر مخلوط فلزات ایجاد می شود) و خوردگی تنشی (ترک خوردگی لوله ها). اما برای جلوگیری از خوردگی خطوط لوله نفت و گاز چه می توان کرد؟

 

اتصالات فلنج فولاد ضد زنگ

 

اتصالات فلنج فولادی ضد زنگ که کمتر مستعد خوردگی نسبت به سایر مواد هستند ، اولین خط دفاعی عالی در برابر بسیاری از انواع خوردگی هستند. اتصالات فلنج فولادی ضد زنگ را می توان در شرایط مختلف استفاده کرد. این انعطاف پذیری آنها را برای مرحله جلوگیری از خوردگی در خطوط لوله نفت و گاز انتخاب خوبی می کند.

 

روغن و گریس‌ها

 

استفاده از روغن کاری در داخل لوله ها می تواند از ایجاد زنگ زدگی و خوردگی بعدی فلز جلوگیری کند. بسیاری از پاک کننده های زنگ برپایه روغن که برای پلاستیک و لاستیک نیز بی خطر هستند موجود می‌باشند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد اسپری بیش از حد نیست. با این وجود ، مهم است که مطمئن شوید روان کننده ای که استفاده می کنید برای گاز یا نفتی که صادر می کنید بی خطر است.

خوردگی لوله نفت و گاز

پوشش اپوکسی

 

اپوکسی یک ماده پوشش با کیفیت بالا است که برای پوشش خطوط لوله فولادی ایده آل است. خوردگی زمانی رخ می دهد که خطوط لوله در معرض دمای گرم و همچنین خاک و آب موجود در محیط های طبیعی قرار بگیرند. یک روکش مانعی بین سطح لوله و عناصر ایجاد می کند. اگر لوله‌های شما در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ، این گزینه بسیار قوی است.

 

نظارت بر خطوط لوله

 

بازرسی و نظارت برای حفظ ثبات ساختاری و ایمنی کلی خطوط لوله نفت و گاز بسیار مهم است. در حالی که خطوط متعدد را نمی توان بصورت واقعی به صورت روتین بصورت حضوری بازرسی کرد ، سیستمهای بازرسی وجود دارد که از مجموعه ای از سنسورهای پیزوالکتریک برای تشخیص مشکلات مربوط به خطوط لوله استفاده می کند.

 

در نهایت ، جلوگیری از خوردگی نه تنها به ساخت و بازرسی ، بلکه به آزمایش دقیق تمام تجهیزات مورد استفاده نیز برمی گردد. استفاده از قطعات ایده آل برای کار فقط می تواند کمک کننده باشد. 

 

HTTPS://LYNCOFLANGE.COM/HOW-TO-PREVENT-OIL-AND-GAS-PIPELINE-CORROSION/