شرکت آذین فورج

فورج در برابر ریخته‌گری-کدام بهتر است؟

فورج-در-برابر-ریخته‌گری-کدام-بهتر-است؟

فورج در برابر ریخته‌گری-کدام بهتر است؟

روشهای متعددی وجود دارد که از طریق آنها می توان فلز را دستکاری کرد و به اشکال مختلف شکل داد که دو مورد از آنها فورج و ریخته گری است.

 

با فورج ، فلز تا زیر نقطه ذوب خود گرم می شود و سپس به شکل مورد نیاز چکش می شود. با ریخته گری ، فلز گرم می‌شود تا مایع شود و سپس در قالب شکل مورد نیاز ریخته می شود.

 

با توجه به این روش های مختلف ، قسمت تشکیل شده ممکن است ویژگی های متفاوتی داشته باشد و یکی از این موارد این است که هنگامی که از روش فورج استفاده می‌شود قطعات ، 37٪ مقاومت فرسودگی بالاتری دارند. این امر منجر به طول عمر طولانی تر با ضریب شش می شود.

 فورج یا ریخته گری

چرا از روش فورج استفاده کنیم؟

 

همانطور که در بالا ذکر شد ، فورج شامل شکل دادن فلز در حالی است که هنوز جامد است ، و این منجر به بخش قوی تری می شود (به عنوان مثال ، اتصالات فولادی فورج شده). این به این دلیل است که جریان دانه فلز حفظ می شود.

 

فشار و حرارت اعمال شده در حین فورج ، عیب هایی مانند حباب های هوا را از آن قسمت برطرف می کند. این روش یک بخش قوی و بادوام ایجاد می کند.

 

در نهایت ، قطعات فورج شده به طور کلی در برابر ضربه مقاوم تر، قابل اطمینان تر ، سازگار و سخت‌تر از قطعات ساخته شده از طریق ریخته گری هستند.

 فورج یا ریخته گری

چرا از ریخته گری استفاده می کنیم؟

 

بنابراین اتصالات فولادی فورج شده در برابر تنش های مختلف نیروی بسیار بیشتری را تحمل می کند و دوام بیشتری نیز دارد. در موارد زیر ، ممکن است هنوز نیاز به استفاده از ریخته گری داشته باشید:

 

  • قسمت مورد نیاز شما برای فورج بسیار بزرگ است.
  • قسمتی که فورج می کنید نیاز به آلیاژهای سفارشی دارد که به آن اضافه شده است.
  • این قسمت بسیار پیچیده است تا بتوان با موفقیت آن را فورج کرد.

 

به طور کلی

 

به عنوان یک قاعده کلی ، توصیه می شود که همیشه به دنبال قطعات فورج شده باشید ، اگر امکان برای شما وجود دارد.

 

رنگهای مورد استفاده در فورج صنعتی می تواند گران و زمانبر باشد ، مخصوصاً برای قطعات پیچیده. همچنین باید مطمئن شوید که چکش یا پرس شما به اندازه کافی محکم است تا قالب فولادی سنگین را که در صنعت برای ساخت وسایلی مانند اتصالات فولادی فورجی استفاده می شود ، حرکت دهد.

 

اگر آزادی طراحی برای شما مهمتر از استحکام قطعه تولید شده است ، می توانید به سراغ ریخته گری بروید که به شما امکان می دهد حتی قطعاتی با حفره داخلی بسازید. در حالی که این قرار است فشار را تحمل کنند ، از نظر برخورد و سایش از قطعات فورج پایین تر خواهند بود.

 

 

https://lyncoflange.com/forged-vs-cast-which-is-better/