شرکت آذین فورج

تعمیر-و-نگهداری-فلنج‌های-صنعتی

تعمیر و نگهداری فلنج‌های صنعتی

در ابتدایی ترین سطح، فلنج ها برای افزودن اتصالات، ساختارها یا قطعات مکانیکی در یک مجموعه مفید هستند. با این حال، اگر در مورد اتصالات لوله صحبت کنیم، فلنج برای پشتیبانی، اتصال، بستن و پوشش سیستم های مختلف از لوله کشی اولیه تا شبکه های صنعتی مورد نیاز است.
چند مقدمه مفید در مورد پوشش فلنج، آب بندی فلنج در دمای بالا و سیستم بسته بندی فلنج وجود دارد.

 

اتصال فلنج (پوشش فلنج)

 

استفاده از روکش فلنج عمدتاً برای ضد خوردگی و اتصال فلنج در کلیه صنایع می باشد. سر فلنج محصول برای تولید سطح فلنج (مفصل حلقه یا سطح برجسته) است. این واشر و ناودانی دو طرفه بدون خوردگی است و این محصول برای فولاد غیر فلزی (پلاستیکی) و ضد زنگ 316 مناسب است. ابعاد ساخت آن ½-144 اینچ ANSI، AWWA و قطر اتصال فلنج API است. یک سیستم آب بندی فلنج همراه با بسته بندی فلنج در یک محیط سخت برای محافظت مفید است.

ساختار پوشش آب بندی فلنج:

 

  •   فیکسچر چرخ دنده کرم 316 SS
  •  ریخته گری فولاد ضد زنگ 316
  •  کمربند فولادی ضد زنگ 316 یا کمربند غیر فلزی؛
  • پد لاستیکی(ECH دما: از  34.4- درجه سانتیگراد تا 149 درجه سانتیگراد) شیر ایمنی می تواند 5 psi را آزاد کند.
  • لایه لاستیکی کلردار شیار آب بندی (دما: از - 34.4 درجه سانتیگراد تا 82 درجه سانتیگراد).

روکش آب بندی فلنجی با کیفیت بالا است که اتصال، تشخیص و نصب آسان داشته باشد. علاوه بر این، دوام و پایداری موادغیر فلزی  UV  آنها را به گزینه خوبی برای استفاده مجدد تبدیل کرده است.

آب بندی فلنج


سیستم های بسته بندی فلنج های صنعتی

 

برای دمای 80 درجه سانتی گراد مناسب است. بسته بندی فلنج منحصر به فرد است و خوردگی را برای مدت طولانی حل می‌کند.

بسته بندی فلنج نوعی قطبیت پلیمری مرکب بر اساس پوشش است. شکل خمیری باعث می‌شود که آن را بدون پیش تصفیه مجدداً استفاده کنید. علاوه بر این، فرمول ویسکوالاستیک به مواد اجازه می دهد تا در شکاف و فضا پایین بیایند و در نتیجه آب بندی عالی در برابر خوردگی استفاده شود.


وقتی در مورد خواص بسته بندی فلنج صحبت می کنیم، این را در نظر داشته باشید که می تواند یک اتصال عالی به فولاد و آهن، FB (پودر ذوب اپوکسی) پلی اورتان باشد. مقاومت بالا پلی اتیلن دما و هوازدگی ضد نمک از 51 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد است که فضاهای خالی را پر می کند. سطح فلنج را می توان بدون پیش پردازش با استفاده از یک تفنگ گازی یا دستی با یک تفنگ انعطاف پذیر که می توانید به آرامی آن را تزریق کنید، مجدداً استفاده / حذف کرد. همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که شکاف حلقه با نوار سیم پیچ CZ قبل از آب بندی آن پر شده است.

 

سیستم های بسته بندی مختلف برای فلنج ها

در زیر چند سیستم مختلف که برای بسته بندی فلنج‌ها استفاده می‌شود آورده شده است:

E-2400/E2000  برای محافظت از فلنج فولادی، ساختار، لوله و درشت در برابر خوردگی با روش غیر الکترولیتی مفید است. در دمای 149 درجه سانتیگراد
بسته بندی فلنج با دمای بالا E-2400/E2000 برای دمای 149 درجه سانتی گراد مناسب است.
تست اسپری نمک ASTM-B1117 بر روی مجموعه پیچ مهره برای 2000 ساعت آزمایش استفاده شد. ناحیه محافظت شده توسط E2000/2400  ممکن است با دست بچرخد. استفاده صحیح از E2000/2400 ممکن است به محافظت از اتصال فلنج در برابر خوردگی کمک کند.

 

آب بندی فلنج‌های با دمای بالا

 

قطعات فلنج با دمای بالا معمولاً نیاز به آب‌بندی مسطح در دمای بالا دارند. اگر هیچ آب بندی اضافی با درزگیر خوب در ناحیه فشار جداگانه، قسمت فلنج وجود نداشته باشد، یا اگر تحت تأثیر فشار قرار گیرد، ممکن است منجر به تغییر شکل یا عدم دقت در ساخت شود. می توان گفت که در نواحی تحت فشار مجزا، پدیده نشتی تحت فشار نیاز به برنامه ریزی برای تعمیر دارد. دمای بالا و آب بندی با کیفیت بالا ممکن است آن را در کاربردهای استاندارد موتور گازی، موتور بخار یا فلنج با دمای بالا ایجاد کند. این به بی اثر ماندن کمک می کند تا تحمل گرما با روان کننده، روغن سوخت سبک، آب، بخار یا هوا آسان باشد.

نتیجه

دمای بالا در فلنج ها در شرایطی مناسب است که الزامات قوی و آب بندی مطمئن را برای دما و فشار سطح داشته باشد. محصولات آب بندی بهبود نمی‌یابند و قوام آنها ممکن است برای حفظ خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری تغییر کند، بنابراین ممکن است نیاز به تعمییر داشته باشند. اگر کاربران نیاز به تعمیر آسیب سطح آب بندی با دمای بالا داشته باشند، باید از تعمیرکار محصولات استفاده کنند.